Brama garażowa LPU42 Duragrain różne kolory

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Towar na zamówienie
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 4 130,00 zł 4130.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 3 357,72 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: Hörmann
Kod produktu: BEB3-686B1_20200327141541

Opis

Garażowa brama segmentowa LPU42 Duragrain w wybranym wymiarze i kolorze, inne wymiary na zapytanie

Przetłoczenia L

Powierzchnia Duragrain  

Powierzchnia Duragrain Dekoracyjna powłoka powlekana odpornym lakierem ochronnym Powierzchnia odporna na zarysowania i działanie promieni UV gwarantuje trwale atrakcyjny wygląd bramy. Do wyboru są 24 wzory dekoracyjne, które wiernie oddają charakter imitowanej powierzchni, mają naturalny wygląd i charakteryzują się trwałością koloru. Bramy z powierzchnią Duragrain są malowane od wewnątrz w kolorze białoszarym RAL 9002. Dlatego podczas otwierania bramy między segmentami jest widoczny z zewnątrz wąski białoszary pasek. Ościeżnica boczna i maskownica nadproża są dostarczane standardowo z powierzchnią Woodgrain w kolorze białym RAL 9016. Opcjonalnie oferujemy maskownice nadproża i ościeżnicy w kolorze pasującym do wzoru powierzchni bramy.

Budowa płyty bramy
Stalowe segmenty LPU o grubości 42 mm, ocieplane pianką PU Powierzchnia ocynkowana ogniowo od strony wewnętrznej i zewnętrznej.

Segmenty zagruntowane w kolorze białoszarym RAL 9002 od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Powierzchnia dekoracyjna odporna na działanie promieni UV, nanoszona na podkład gruntujący z zewnętrznej strony segmentów, gwarantuje naturalny wygląd i trwałość koloru.

Warstwa wierzchnia Duragrain jest odporna na zarysowania i trwale 0chroni zewnętrzną powierzchnię wzoru
przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych dla zachowania atrakcyjnego wyglądu bramy

Budowa

Przedstawione kolory i rodzaje powierzchni nie są wiążące z przyczyn technicznych związanych z drukiem. Prosimy zwrócić się o próbkę koloru - zapraszamy na naszą ekspozycję zewnętrzną przed ostatecznym wyborem koloru.

Wzory powierzchni Duragrain:

Beton

Beton Beton budynek

Beige

Beige

Moca

Moca

Grigio

Grigio

Grigio scuro

Grigio scuro

Rusty Steel

Rusty Steel

Rusty Steel budynek

Bambus

Bambus

Burned Oak

Burned Oak

Cherry

Cherry

Nature Oak

Nature Oak

Fichte

Fichte

Fichte

Rusty Oak

Rusty Oak

Noce sorrento balsamico

Noce sorrento balsamico

Noce sorrento natur

Noce sorrento natur

Noce sorrento natur

Sapeli

Sapeli

Sapeli

Sheffield

Sheffield

Teak

Teak

Used Look

Used Look

Used Look

Walnuss Terra

Walnuss Terra

walnuss terra budynek

Walnuss Kolonial

Walnuss kolonial

White brushed

White brushed

White Oak

White Oak

Whiteoiled Oak

Whiteoiled Oak

Whitewashed Oak

Whitewashed Oak

Whitewashed Oak

Dlaczego warto zainwestować w w dobrą bramy segmentową?

W budownictwie energooszczędnym i podczas renowacji domu liczą się nie tylko dobrze ocieplone ściany, szczelne okna i ciepłe drzwi – ciepła powinna być także brama garażowa, jeśli znajduje się ona bezpośrednio przy domu lub pełni rolę warsztatu. Jakie znaczenie ma więc wysoka izolacyjność cieplna bramy garażowej i na co powinni Państwo zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Oszczędność pieniędzy i energii dzięki zastosowaniu ciepłej bramy segmentowej

Z niektórych miejsc domu ciepło ucieka szybciej, ponieważ jego przewodzenie jest tam szczególnie wysokie. Te obszary są nazywane mostkami termicznymi i powstają najczęściej w pobliżu okien, drzwi i bram. Aby zapobiec utracie cennego ciepła przez potencjalne mostki termiczne, należy zwrócić szczególną uwagę na dobrą izolację poszczególnych elementów budynku już przy ich zakupie.

Zimne bramy garażowe okazują się problematyczne przede wszystkim w sytuacji, gdy znajdują się bezpośrednio w bryle domu. Ciepłe powietrze może wtedy łatwiej uciekać na zewnątrz, co w dłuższej perspektywie generuje dodatkowe koszty. Aby tego uniknąć, zaleca się zastosowanie ocieplanych bram garażowych, które pomogą ograniczyć straty ciepła i oszczędzić na ogrzewaniu. Jest to szczególnie ważne, gdy garaż jest ogrzewany lub wykorzystywany jako warsztat.

Ocieplana garażowa brama segmentowa firmy Hörmann, dzięki zastosowaniu segmentów o grubości 42 mm, zapewnia bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Zwłaszcza wtedy, gdy ściany garażu są bardzo dobrze ocieplone, należy zwrócić uwagę na wybór ciepłej bramy garażowej, a najlepiej zasięgnąć porady u doradcy. W przeciwnym razie istnieje ryzyko wystąpienia pleśni w źle izolowanych i wentylowanych miejscach.

Jak dodatkowo zwiększyć izolacyjność cieplną swojej bramy?

Jeśli chcą Państwo zwiększyć dodatkowo właściwości termoizolacyjne swojej bramy garażowej, zalecamy zastosowanie zestawu do ościeżnicy ThermoFrame firmy Hörmann. Profil z tworzywa sztucznego oddziela ościeżnicę bramy od ściany garażu i przeciwdziała powstawaniu w tym miejscu mostku termicznego. Zestaw ThermoFrame zapobiega utracie ciepła i jest w stanie zwiększyć izolacyjność cieplną bramy segmentowej nawet o 15%, m.in. dzięki użyciu uszczelek wargowych z obu stron bramy oraz w jej górnej części.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze energooszczędnej bramy segmentowej?

Przygotowaliśmy dla Państwa listę rzeczy, o których należy pamiętać przed zakupem energooszczędnej bramy garażowej:

 1. Ocieplane bramy segmentowe ograniczają straty ciepła
 2. Przegroda termiczna i podwójne uszczelki wargowe zwiększają izolacyjność cieplną
 3. Mostek termiczny między ścianą garażu a ościeżnicą może zostać zniwelowany poprzez zastosowanie dodatkowego zestawu do ościeżnicy ThermoFrame, która pozwala zwiększyć izolacyjność cieplną o kolejne 15%
 4. Utracie ciepła można zapobiec również, decydując się na montaż drzwi zintegrowanych z bramą lub drzwi bocznych do garażu, ponieważ pozwalają one na otwarcie jedynie części bramy, gdy chcą Państwo wyciągnąć tylko rower czy motor.

 

 • Pełne segmenty o grubości 42mm gwarantują wysoką izolacyjność cieplną, dobrą stabilność i cichą pracę bramy
  Panel lpu 
 • Optymalna długotrwała ochrona ościeżnicy dzięki zastosowaniu stopy z tworzywa sztucznego 
  Stopa z tworzywa
 • Tylko w FIRMIE HÖRMANN: najlepsza ochrona dzięki mechanicznemu zabezpieczeniu przed podważeniem w bramach w wersji otwieranej automatycznie 
  Zabezpieczenie przed podważeniem
 • Mamy możliwość wyboru sposobu otwierania bramy ręcznie lub automatycznie. Napędy do wybory ProMatic, SupraMatic wykorzystują nowoczesną technologię zdalnego sterowania radiowego BiSecur wyposażony w funkcję dodatkowej wysokość otwarcia bramy do przewietrzenia garażu
   
 • Supramatic Wyjątkowo szybki napęd wyposażony w wiele dodatkowych funkcji

• Standardowo z 5-kanałowym nadajnikiem HS 5 BS 
• Funkcja odczytu położenia bramy
• Niskie zużycie energii elektrycznej
• Łatwe programowanie
• Podwójny 7-segmentowy wyświetlacz
• Oddzielnie włączane oświetlenie LED w klasie energetycznej A++
• Regulowana wysokość otwarcia umożliwiająca wentylację garażu
• Automatyczne ryglowanie bramy
• Pokrywa napędu wykonana ze szczotkowanego aluminium

 

 • ProMatic

• Standardowo z 4-kanałowym nadajnikiem HSE 4 BS 
• Regulowana wysokość otwarcia umożliwiająca wentylację garażu
• Automatyczne ryglowanie bramy
• Oświetlenie LED w klasie energetycznej A++

Bramy LPU42 wyposażone są w prowadnice typu Z lub N w zależności od gabarytu, poniżej wymagania wymiarowe dla tych bram:

Legenda:
LZ Wymiar w świetle ościeżnicy
RM Wysokość wzorcowa
DE Wysokość do stropu
Uwaga: w bramach w ciemnych kolorach, narażonych na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych, napęd powinien być zamontowany o 40 mm wyżej.
LDH Wysokość światła przejazdu
GIM Wymiar wewnętrzny garażu
ET Głębokość zabudowy

prowadzenie Z Hormann

Przekrój poprzeczny

W skrócie - bramy garażowe LPU z prowadzeniem Z wymagają 115mm powyżej zamawianej wysokości miejsca nad bramą a  szerokości po 90mm miejsca na każdą ze stron jak na rysunku poniżej

Wymiarowanie bramy LPU z prowadzeniem Z

Optymalne wietrzenie garażu może chronić przed powstawaniem pleśni

Regularne wietrzenie garażu jest szczególnie ważne w przypadku bram ocieplanych zamontowanych w niewłaściwie izolowanych garażach. Wentylacja garażu odbywa się przez uchylenie najwyższego segmentu bramy (wyposażenie opcjonalne), co uniemożliwia przedostawanie się do garażu zanieczyszczeń, liści i małych zwierząt. Garaż można także wyposażyć w dodatkowy czujnik klimatyczny, który automatycznie reguluje wentylację. 

wentylacja Funkcja wietrzenia przez uchylenie najwyższego segmentu. Dostępne opcjonalnie składane obejmy rolek umożliwiają wietrzenie garażu przez uchylenie jedynie górnego segmentu bramy. Najniższy segment bramy pozostaje zamknięty na posadzce, uniemożliwiając przedostawanie się do garażu małych zwierząt i liści. W bramach z napędem* otwieranie bramy w celu wietrzenia garażu odbywa się za pomocą funkcji napędu „2. wysokość otwarcia”.
Składane obejmy rolek są dostępne opcjonalnie do wszystkich garażowych bram segmentowych LPU 67 Thermo i LPU 42 z napędem oraz mogą być montowane we wszystkich gotowych garażowych bramach segmentowych LPU 42 z napędem SupraMatic lub ProMatic.wietrzenie 

Wyjątkowe właściwości użytkowe 

Jeżeli garaż jest bezpośrednio połączony z domem, zalecana jest instalacja dobrze ocieplonej bramy garażowej. Ościeżnica ThermoFrame polepsza właściwości izolacyjne ocieplanych garażowych bram segmentowych marki Hörmann. W ten sposób można obniżyć koszty zużycia energii.

thermoframe Hormann

Profil z tworzywa sztucznego, który montuje się razem z ościeżnicą bramy, zapewnia efektywne termiczne oddzielenie ościeżnicy od ściany budynku i zwiększa izolacyjność cieplną nawet o 15 % (Dotyczy ocieplanej garażowej bramy segmentowej LPU 42 o wymiarach 5000 × 2125 mm). Dodatkowe uszczelki wargowe umieszczone z obu stron bramy i w jej górnym obszarze zapobiegają wydostawaniu się ciepła z garażu na zewnątrz budynku. Opcjonalna ościeżnica ThermoFrame jest oferowana do wszystkich garażowych bram segmentowych Hörmann.

Izolacyjność cieplna
Grube, ocieplane segmenty typu sandwich zapewniają tak samo dobrą izolację jak ściana z cegieł. Oznacza to, że także w garażu można ograniczyć straty energii cieplnej i zmniejszyć koszty eksploatacji. 

Izolacyjność cieplna

Izolacyjność akustyczna
Dzięki świetnej izolacji akustycznej segmentów LPU odgłosy ruchu ulicznego (ok. 80 dB(A)) zostają ograniczone do natężenia hałasu typowego dla pomieszczeń mieszkalnych (ok. 55 dB(A)). Dzięki temu można we własnym garażu pracować w ciszy albo głośno świętować z gośćmi.

 izolacyjność akustyczna

Odporność na obciążenie wiatrowe
Segmenty bramy LPU są tak stabilne, że brama bez uszczerbku wytrzymuje nawet huraganowy wiatr wiejący z prędkością 120 km/h. W ten sposób Państwa garaż i wszystko, co się w nim znajduje, jest dobrze chronione. 

Odporność na wiatr

Szczelność
Garaż jest dobrze chroniony nawet przed gwałtownymi opadami deszczu. Dzięki umieszczonym na obwodzie uszczelkom między płytą bramy a ościeżnicą oraz uszczelkom między segmentami zamknięta brama niemal całkowicie zatrzymuje deszcz.

Szczelność

 

Parametry użytkowe zgodnie z normą europejską PN-EN 13241-1
Typ bramy: LPU42

Izolacyjność cieplna (1): segment U = 0,5 W/ (m²·K); płyta bramy U = 0,9 W/ (m²·K); zamontowana brama(1) U = 1,4 W/ (m²·K)

Izolacyjność akustyczna: R = ok. 25 dB
Odporność na obciążenie wiatrowe: klasa 3
Szczelność: 
 Przepuszczalność powietrza: klasa 3(4)
 Przenikanie wody:  klasa 3 (3)

1) Wartość podanego współczynnika U odnosi się do zamontowanej bramy bez przeszklenia o wymiarach 5000 × 2125 mm.
2) Bramy ze szczeliną wentylacyjną, na zapytanie klasy 2 – 3.
3) Ciśnienie wody do 70 Pa.
4) Dotyczy bram z kasetonami i bram z przetłoczeniami L (LPU 42 z przetłoczeniami S, M, D lub T: klasa 2).
5) Wyższe klasy obciążenia wiatrowego dostępne na zapytanie.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl